Εγγραφές 2024-25

Εγκύκλιος εγγραφών στην Α' Δημοτικού 2024-25

egrafes-mathiton-dimotikon-se-dimotika-2024

Oι αιτήσεις για την εγγραφή των μαθητών/τριών που φοιτούν για πρώτη φορά στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου, για το σχολικό έτος 2024-2025, θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2024. Οι εγγραφές  θα πραγματοποιούνται  με φυσική παρουσία των γονέων - κηδεμόνων καθημερινά από 13:20 έως 13:50αφού έχει προηγηθεί τηλεφωνικό ραντεβού στο τηλ: 2108027753.

Την εγγραφή του μαθητή κάνει ο γονέας ή ο νόμιμος κηδεμόνας αυτού. Σε περίπτωση διαζευγμένων γονέων την εγγραφή κάνει αυτός που έχει την επιμέλεια με υπεύθυνη δήλωση του έτερου γονέα. Συμπληρωματικά κατατίθεται έγγραφο επιμέλειας κηδεμονίας.

Η αίτηση - δήλωση εγγραφής (ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ Α' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ - WORD,  ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ Α' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ PDF) και η αίτηση εγγραφής στο ολοήμερο (ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ) μπορεί να είναι συμπληρωμένες ή να συμπληρωθούν κατά την προσέλευση στο σχολείο. Σημειώνεται πως η συμμετοχή στο ολοήμερο πρόγραμμα του σχολείου είναι προαιρετική. Όλα τα δικαιολογητικά τα παραδίδετε στις υποδιευθύντριες, κυρίες Αλεξοπούλου και Μέρμηγκα, στο γραφείο της υποδιεύθυνσης στον 2ο όροφο.

Η Βεβαίωση Φοίτησης του Νηπιαγωγείου εκδίδεται και από το gov.gr. Περισσότερες πληροφορίες στον σύνδεσμο https://www.minedu.gov.gr/news/57741-20-02-24-gov-gr

Απαραίτητα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Α' Δημοτικού:

Επιλέγοντας τον παρακάτω σύνδεσμο θα δείτε την απόφαση για τα όρια του σχολείου για το σχολικό έτος 2024-25, τις οδούς που καθορίζουν τα όρια και τον χάρτη.

Όρια σχολείου 2024-25 - Χάρτης

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Ανακοινώσεις 2023-24 στο blog του σχολείου